DiMAX – spínací dekodér pro jednu výhybku

6.6.2012Author: Vlaky Zezulka | Rubrika: Massoth

This post has already been read 1066 times!

DiMAX výhybkový a spínací dekodér, 1 výstupy

Massoth 8156501, novinka roku 2011 

Výhybkový dekodér se používá na představování 1 ks výhybek na obě strany. Toto zařízení se dá použít vzdálené části kolejiště. Nebo na odbočovací kolej. A nemusí se tahat dlouhé kabelové vedení.  Protože se připojí přímo na výhybku. Je to bezproblémové zařízení na řízení výhybek na kolejišti. Na přestavování výhybek se používá ovladač (Navigátor). 

 

 

 

 

Programovaní dekodéru:

Programování dekodéru je velmi jednoduché. Dekodér a přestavník připojíte k programovací koleji. Je jedno jaký pól kam.  Budeme používat jen krátké adresy přestavníků, jsou 1 až 255 výhybek. To asi bude velmi těžko všechny adresy využít. A změníte CV:

CV 2 – zámek na přeprogramování dekodéru (0 = zamčený, 77 = odemčený)

CV 32  – je SW1 – změníme na takové číslo přestavníku (příklad: 12)

 

 

Zapojení dekodéru:

Zapojení spínacího dekodéru je velmi jednoduché. Jedna část se zapojí na přestavník a druhá na koleje a je hotovo. Napájení dekodéru se dá připojit na libovolné části kolejiště.  Ideální kabel na připojování dekodéru je placatá dvojlinka průřezem 0,5 mm. Je dobré si pak jednotlivé dekodéry vyzkoušet, jak jsou zapojené. Mně se osvědčilo, aby levá šipka na navigátoru byla vždy odbočka z výhybky. Pak si dráty přehodím na přestavníku tak, aby všechny přestavníky fungovali stejně.