Sraz zahradníků G – 20?

Sraz zahradníků 7. ročník

Organizujeme pro Vás sraz příznivců zahradní železnice s rozchodem 45 mm na kolejišti v Bělči nad Orlicí mapa,  který se koná vždy druhou sobotu v květnu. Tento sraz má oficiální název „Sraz zahradníků G“ je to už 7. ročník.

Účastníci srazu si budou moci pohovořit o novinkách, zajezdit s vlakovými soupravami na venkovním kolejišti o délce asi 290 m, které je ve výstavbě už ? rokem. A také si vyměnit své zkušenosti a poklábosit si o tom. Můžete přinést své modely lokomotiv, vagónů atd.. Aby jste se pochlubily svými modelářskými úspěchy mezi ostatníma, a nebo si zajezdit se svými modely na kolejišti v Bělči. Kolejiště je digitální. Na tento den bude postaven okruh, pro analogové lokomotivy.

Tento sraz je i pro ty, kteří nejsou ještě rozhodnuti, že budou stavět zahradní modelové kolejiště v měřítku G 1:22,5.

Srdečně Vás zveme na Sraz zahradníků G

Termín: ???????

Čas: od 13:00  do 16:00 h

s-1 s2
X_69A1214 X_69A1184

Program pro rok 20??:

  • modely kdo co přiveze

 Připravili jsem pro vás malé občerstvení a pití.

Co je zahradní železnice?

Zahradní železnice je modelová železnice která se dá provozovat interiérech a exteriérech ve venkovním prostředí 365 dní v roce. Vyrábí se nejčastěji v několika měřítkách: 1:32, 1:29 nejvíce rozšířené měřítko je 1:22,5. Na stavbu kolejiště se používá mosazné nebo niklované koleje o rozchodu 45 mm. Mosazné koleje se používají v 90%. V Evropě jsou dvě nejznámější firmy LGB a PIKO, ale výrobců pro zahradní železnice je víc. Prvním krokem než začnete stavět, tak navštivte některé venkovní kolejiště. Ať to vidíte na vlastní oči. A poté si pořiďte katalogy výrobků. A jako první vstup do modelů je základní StarSet G.

Všichni nadšenci a příznivci zahradní železnice jsou u nás vítáni.

Článek o 1. ročníku srazu: číst

Článek o 2. ročníku srazu: číst