Massoth – PC modul

29.1.2014Author: Vlaky Zezulka | Rubrika: Massoth

This post has already been read 1475 times!

PC modul od firmy Massoth umožňuje aktualizovat centrály LGB MTS lll a všechny sběrnice i komponenty Dimax bez použití digitální centrály Massoth.

pc-modul

Dále umožňuje čtení a zápisy hodnot cv do dekodérů, programování nových zvuků do vašich stávajících dekodérů Massoth (od verze 2.0 ).

PC modul Massoth vyžaduje napájení transformátorem alespoň o dvou ampérech (14-18V AC nebo 16-24VDC). Dimax sběrnicový kabel pro Dimax bus komponenty a kabel USB 2.0 pro připojení PC modulu s počítačem jsou součástí balení.

Po instalaci přiloženého CD na kterém je DCC Programátor, zvládnete všechna nastavení dekodérů. DCC Programátor umožňuje velmi pohodlné čtení všech hodnot uložených v dekodérech Massoth i jiných výrobců a uložení vámi  nastavených hodnot v dekodéru.

pc-1 pc-2
Náhled na vy čítávaní CV Náhled na úpravu CV tlačítek
   
 pc-3  pc-4

 Náhled na úpravu CV zvuku

 

Tabulce vypsané CV z dekodéru

Úplný seznam

 

Zároveň máte ve vašem počítači uložená nastavení všech dekodérů vašich lokomotiv i vámi provedenými změnami v nastavení. V případě resetu dekodéru, kdy po resetu budete mít na  dekodéru tovární nastavení, si můžete nahrát zpět svoje, již jednou změněná nastavení dekodéru.

Tomuto tématu se budeme dále vracet, a psát další příspěvky.

Také zajmávé články na Foru